Mladi vodili Zdravlje do ubedljive pobede

Leskovac 06.04.2015.

Košarkaši Zdravlja pobedili su u subotu u Leskovcu ekipu Kolubare iz Lazarevca rezultatom 91:60, po četvrtinama 23:13, 20:11, 22:16 i 26:20.

Meč su igrom i učinkom obeležili mladi Prokopović, Dimitrijević i Miletić koji su iskoristili ukazanu priliku i potvrdili da je pred njima lepa košarkaška budućnost.

Duel Zdravlja i Kolubare rešen je praktično već u prvoj četvrtini, a do kraja je prednost Leskovčana rasla. U na momente egzibicionoj igri, stručni štab je ukazao priliku igračima koji su u dosadašnjem toku prvenstva imali manju minutažu, a na kraju utakmice su čak sedmorica košarkaša Zdravlja imala dvocifreni učinak u rubrici "indeks uspešnosti".

Dva kola pre kraja prvenstva Druge lige Srbije Zdravlje zauzima sedmo mesto na tabeli sa 37 osvojenih bodova, i učinkom od 13 pobeda i 11 poraza.

U pretposlednjem, 25. kolu Zdravlje gostuje u Zemunu gde će odmeriti snage sa liderom na tabeli, ekipom Mladosti.