Ekipa aleksinačkog Napretka koja pretenduje na vrh tabele nije opravldala takvu ulogu.
Poraženi su od gostujuće ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke

Info-G
Info-G

Nakon odlaska Marka Stevanovića, uz neigranje Nenada Đurđevića, aleksinački Napredak nije smanjio ambicije. Ali nervozna igra u drugom poluvremenu rezultirali su porazom

Napredak Bosforus - Mladost Smederevska Palanaka 67:72

Domaći su dobro započeli utakmicu, prvu četvrtinu dobili sa 23:16, istim tempom su nastavili i u drugoj četvrtini 18:14.

Međutim, u nastavku igre došlo je do pada u igri, neslaganja sa sudijskim odlukama pa je ekipa Napretka dala svega 8 poena u trećoj četvritini 8:17, čime su dozvolili gostima da uhvate rezultatski priključak.

U četvrtoj četvritini su gosti predvođeni Ilijom Cvetkovićem napravili rezultatski preokret. Od 34 minuta prelaze u vođstvo koje su držali do kraja utakmice. Rezultat ove deonice je bio 18:25, pa su tako gosti prvi put slavili u Aleksincu, odakle su se do sada vraćali pognute glave.

Napredak, tako nije uspeo da se revanšira za poray u Palanci (90:75).

U ekipi pobednika najbolji su bili Petar Sparović (18) i Ilija Cvetković (17), a kod domaćina se istakao Nemanja Mitić (18p, 12sk), Nikola Jančić (17p, 3sk, 4as) i Stevan Zornić (13p, 13sk, 4as).

Napredak sledeću utakmicu igra u Pirotu, koji je savladao Proleter u Zrenjaninu, dok Mladost dočekuje ekipu Smedereva.