Vicešampion Evrope izgubio sa 32 koša razlike u Baskoniji

13.01.2018. Mondo

Baskonija je kod kuće ubedljivo savladala Olimpijakos sa 86:54.

U drugoj četvrtini postigli su samo devet poena, u trećoj su primili čak 36. Ta dva podatka sa semafora dovoljna su da opišu u kojim trenucima su atinski crveno-belih "skliznuli" u jedan od svojih najubedljivijih poraza u Evroligi:

BASKONIJA - OLIMPIJAKOS 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10)

S obzirom na konačni rezultat, iznenađujuće zvuči informacija da su Pirejci imali prednost do 16. minuta, kada je domaćin u Vitoriji krenuo u snažnu seriju, kojom je rezultat 29:30 brzo pretvoren u 50:34 (23. minut), pa u 69:40 krajem treće deonice.

Joanes Vojtman postigao je 19 poena za domaće, Rodrig Boboa i Vensan Poarje ubacili su po 13, u večeri u kojoj je njihova Baskonija i dotukla i nadskočila goste iz Grčke (43:28). Na drugoj strani niko nije mogao da zaustavi jak nalet Baskonije, što dokazuju i loši timski procenti šuta za tri poena 5/30 i činjenica da je samo Jorgos Printezis bio dvocifren među gostima (13 poena, 6 skokova).

Vangelis Mancaris (6 p) pogodio je jednu trojku iz osam šuteva, a Vasilis Spanulis završio je meč sa šest poena, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

Baskonija (8-9) je ovim trijumfom došla na korak zaostatka za osmoplasiranim Himkijem, a Olimpijakos je sada treći, sa istim skorom i kao i drugoplasirani Panatinaikos, 12-5.

Armani - CSKA 81:107

CSKA 13-4, Panatinaikos 12-5, Olimpijakos 12-5,, Real 11-6, Fenerbahče 11-6, Žalgiris 11-6, Makabi 9-8, Himki 9-8, Baskonija 8-9, Unikaha 7-10, Zvezda 7-10, Barselona 6-11, Bamberg 6-11, Valensija 5-12, Efes 5-12, Armani 4-13.