Dinamik savladao Beovuk, Vršac ubedljiv protiv Zemunaca, Borac pobedio Zlatibor, Dunav lako protiv Radničkog

28.01.2018. KLS

Dinamik je odbio sve nalete Beovuka, poslednji tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene, i na kraju slavio 106:90 (24:19, 23:23, 30:24, 29:24), sačuvavši lidersko mesto na tabeli KLS, sa pobedom više od prvog konkurenta čačanskog Borca.

Ekipa Miroslava Nikolića je, posle nešto sporijeg početka, u malom gradskom derbiju kontrolisala rezultat gotovo celim tokom meča, ali je tek u finišu, sa četiri vezane trojke, uspela da prelomi uporne goste, koji su se nekoliko puta vraćali iz dvocifrenog minusa.

Dorćolski klub je u 12. minutu vodio 32:19, najviše je bio u plusu od 16 poena, ali su košarkaši Beovuka konstantno pretili srpskom aba 2 ligašu, koji je, pre rafalne paljbe Vulikića, Rakićevića, Krstića i Ćirkovića, u 37. minutu imao samo dva poena prednosti (90:88).

Vršac ubedljiv protiv Zemunaca

Trenerski debi Gorana Topića pred domaćom publikom Vrščani su ukrasili izvanrednom igrom i ostvarili najubedljiviji trijumf ove sezone.

Zemunci su nadigrani u svim elementima, Vršac je bio bolji i u šutu i u skoku, imao deset asistencija više (26:16) i čak šest dvocifrenih strelaca. Od početka meča domaći su nametnuli ritam agresivne igre u odbrani koja im je donela samopouzdanje za napadačke akcije i šutersko raspoloženje čitave prve petorke. Već u prvoj četvrtini Vršac je imao dvocifrenu prednost,

Zemunci su u drugom periodu uspeli da se konsoliduju i zahvaljujući pre svega Brkiću zadržali nadu da mogu izbeći ubedljiv poraz. Ipak, u drugom poluvremenu je vrlo brzo postalo jasno da ekipu Mladosti čeka rezultatska katastrofa jer su Topićevi momci, predvođeni odličnim Kutlešićem, nastavili sa čvrstom odbranom i imali širok spektar napadačkih rešenja.

Polovinu koševa postigli su iz reketa, najviše zahvaljujući Glišiću i mladom Đorđeviću koji je odigrao najbolju partiju u dresu Vršca, a polovinu šutevima sa distance, gde su se sa po tri trojke istakli Mitrović i Momirov. Razlika je rasla skoro do samog kraja, najveća je iznosila na pola minuta do kraja, 35 poena prednosti za Vršac (103:68).

Borac pobedio nezgodni Zlatibor

U još jednoj neizvesnoj, teškoj, borbenoj, ali i kvalitetnoj utakmici Borac je uspeo da odnese pobedu (73:67). Ovog puta poražena ekipa bila je Zlatibor iz Čajetine.

Prvo poluvreme potpuno je kontrolisala domaća ekipa, i delovalo je kao da ne može biti problema i da će Borac bez muke odneti novu pobedu. Međutim, u drugom poluvremenu Zlatibor je zaigrao možda i iznad svojih mogućnosti, želeći da uzme skalp čuvenom protivniku. Ali kada je bilo stani-pani, odgovornost je preuzeo niko drugi nego kapiten Marinović, koji je utakmicu završio kao najefikasniji igrač čačanskog tima.

Treba konstatovati da u ovom meču Borac nije služio šut za tri poena, tradicionalno čačansko oružje. Ipak, izabranici Raška Bojića su potpuno zasluženo trijumfovali, dokazavši da u paklenom ritmu i opterećeni umorom mogu da ostanu neporaženi.

Dunav lako izašao na kraj sa Radničkim

Nakon Tamiša i Beovuka, i Dunav je drugi put porazio KKK Radnički u sezoni, ovoga puta u 16. kolu KLS - rezultat u hali Jezero bio je 70:82 (23:24, 18:13, 11:21, 18:24).

S obzirom da je Sloga iskoristila negativnu seriju Spartaka i nanela mu sedmi poraz u nizu (večeras je u Subotici bilo 94:101), Kragujevčani su pali na poslednje, 14. mesto.

Sve do 50. poena i minimalne prednosti u 25. minutu koju je doneo Beader, tinjala je sasvim realna nada najupornijih ljubitelja košarke u Jezeru da je moguće osvajanje bodova, uprkos neubedljivom izdanju domaćina. Usledila je, međutim, kobna serija gostiju 8:0 do isteka 28. minuta, nakon koje Kragujevčani više nisu dolazili do vođstva - osvojeno prvo poluvreme (41:37) pretvorilo se u propali kapital. Poniranje svoje ekipe i elan rivala zaustavio je nakratko Pavlović čijim je poenima zaključena treća četvrtina. Dunav u prva dva minuta poslednje deonice odmiče na najveću razliku +12 (54:66), a najviše što je Radnički mogao bilo je da priđe na -5 (61:66 u 35. minutu). Završnih pet minuta nije donelo ni trunku rezultatske neizvesnosti, pa je krajnji rezultat predočio činjenicu da su za sada tri ekipe KLS nesumnjivo boljeg postignuća od debitanta u ovoj sezoni.

Kao i u prvom susretu ovih ekipa, najkorisniji igrač utakmice bio je Zorčić. Večeras nije ponovio indeks 41, ali je i 29 indeksnih poena bilo dovoljno da se izdvoji kao najbolji akter, što je korektna kragujevačka publika na kraju i pozdravila dužim aplauzom. U Jezeru je ostvario 20 poena, 14 skokova, šest asistencija.

Najefikasniji igrač pobedničkog sastava bio je Mitrović sa 23 poena (trojke 4/6), dvocifrenu realizaciju imali su još Nikolić - 17 i Miljković - 14, dok je Vuković upisao deset skokova.

Domaćin je, po pojedinačnom poenterskom učinku, imao četvoricu raspoloženijih igrača: Kolmen je zabeležio 23 poena (trojke 3/7), Luković 12, Jovanović i Pavlović (sedam skokova) po 10.