Borac samouvereno nastavio pobednički niz

02.05.2018. Milica Gvozden

Čačani su još jednom pokazali da su se ozbiljno spremili za pohod na titulu, i posle pobeda protiv Zvezde, Mege, savladali su i Mladost rezultatom 96:63 (31:18, 16;21, 25:14, 24:10) , i ostali jedini neporaženi tim u svojoj grupi.

Na samom startu bila je viđena ravnopravna borba. Mladost je odlično pronalazila rešenja do Borčevog koša, uprkos dobroj odbrani domaćina. Na drugoj strani terena, Balaban je pravio velike probleme protivničkim centrima. Polovinom prvog dela Borac je uspeo da stekne prvu opipljiviju prednost. Do isteka prvih deset minuta igre Čačani su otišli na maksimalnih 31:18.

Drugu deonicu započeo je Đoković svojim pogotkom. Mladost je pokušala da parira mini serijom 4:0, što je nateralo trenera Arsića da uzme tajm aut. Ipak, gosti su spustili deficit na jednu cifru (38:29). Sjajnom kombinacijom Radulović i Stojadinović su probudili malo uspavanu publiku.
Agresivnijom i energičnijom igrom gosti su uspeli da do poluvremena priđu Borcu na osam poena zaostatka i probude nadu da nešto mogu da učine u nastavku.

Mladost je trojkom otvorila treću četvrtinu, ali je odmah Dimić sa pet vezanih poena vratio dvocifrenu prednost Borcu - 52:42. Na njega su se nadovezali pogoci Balabana i Čarapića, pa je trener Maksimović morao da prekine tu seriju tajm autom.
Ipak, Čačani su sve konce držali u rukama. Polako, ali sigurno su gazili ka novoj pobedi. U poslednjem delupobegli su rivalu na 90:55. Zemunaci četiri minuta nisu uspeli da pogode koš. S druge strane, Borac je blistao, opet pokazao snagu i potencijal.