TimeOut Portal

Crvena zvezda je novi-stari šampion Srbije

rssBookmark and Share

11.06.2018. KLS

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su FMP u trećoj utakmici finalne plejof serije Superlige Srbije rezultatom 97:88 (21:26:35:21, 21:19, 20:22) i na taj način po četvrti put uzastopno zadužili trofej namenjen državnom prvaku.

FMP je bolje započeo utakmicu. Gosti su ušli sa više energije u meč i iskoristili manju agresivnost odbrane crveno-belih da steknu rano vođstvo. Panteri su imali kontrolu nad utakmicom sve do završnice prvog perioda kada je Filip Čović pogodio trojku, a potom i Janković iz prodora dodatno smanjio razliku. Već na početku drugog perioda Džejms Feldin je ukrao loptu i poentirao u kontri pa su crveno-beli prišli na tri poena zaostatka (23:26). Dragan Apić je uzvratio poenima sa poludistance, ali je bilo očigledno da Zvezda ulazi u ritam.

Ipak, talentovani sastav FMP-a, imao je spreman odgovor na nalete izabranika Milenka Topića i to po pravilu preciznim šutevima za tri poena. Nakon trojke Boriše Simanića Panteri su stekli vođstvo od sedam poena, ali je usledio munjevit odgovor Pere Antića koji je pogodio sa istog odstojanja. Usledilo je pogođeno slobodno bacanje Alena Omića, a potom i poeni sa poludistance Džejmsa Feldina i Zvezda je ekspresnom serijom 6:0 došla na samo poen zaostatka – 36:37. Raspoloženi Simanić je trojkom odbio i taj nalet.

Crveno-beli su uspostavili dobar napadački ritam, ali odbrana još uvek nije funkcionisala na pravi način. Talentovani Panteri su to koristili, kako kroz unutrašnju igru, tako i preciznim šutevima za tri poena. Zvezda nikako nije uspevala da dođe do potpunog preokreta. Tako je bar bilo dok Branko Lazić nije pogodio uz faul, na šta se nadovezao Dejan Davidovac trojkom, a potom i fantastičnom blokadom nad protivničkim centrom. Iz atraktivne rampe usledila je kontra u kojoj je poentirao Alen Omić. Furiozna serija u završnici drugog perioda od 13:0 zaključena je trojkom Džejmsa Feldina gotovo uz zvuk sirene – 56:47.

Fantastičnu igru iz završnice drugog perioda, crveno-beli su preneli i na početak treće deonice. Izuzetna odbrana dozvolila je za nešto više od šest minuta FMP-u da postigne samo osam poena. Na drugoj strani ređale su se odlične minijature Alena Omića, Džejmsa Feldina, Branka Lazića... I prednost je rasla do rezultata 74:55 koliko je bilo na nešto više od 13 minuta pre kraja utakmice.

FMP je uspeo da konsoliduje svoje redove i uzvrati serijom 11:3 pa su crveno-beli na poslednji odmor otišli sa 11 poena prednosti – 77:66. Zvezda je na kratko prekinula seriju rivala, ali se FMP preko slobodnih bacanja, Nenadića i Odža približio na samo četiri poena zaostatka – 80:76. Atraktivnim prodorom Ognjen Dobrić je odbio furiozni nalet rivala.

Zvezda je ubrzo uspostavila igru koja je krasila tokom završnice druge četvrtine i gotovo čitavog trećeg perioda. Kontrola utakmice je ponovo bila u rukama izabranika Milenka Topića koji su završnicu utakmicu odigrali sa mnogo žara i želje da se okite titulom prvaka Srbije.

Pitanje pobednika se nije postavljalo do kraja, a publika je krenula polako sa slavljem.