Mega se domogla pobede nakon vezanih poraza

02.05.2018. Milica Gvozden

Nakon vezanih poraza od Zvezde, Mladosti i Borac, mlad tim Mega Bemaxa uspeo je da na kraju pobedi ekipu Zlatibora i dobije na samopouzdanju. 79:82 (26:22, 17:21, 12;24, 24:15)

Na početku meča Zlatibor je poveo 11:0, ali su se igrači Mege brzo konsolidovali sa nekoliko poena u reketu Bitadzea i Fundića. Ašćerić i Lazić razigravaju saigrače pa je minus smanjen na 13:12. Mega je nastavila sa dobrom igrom, Ašćerić pogađa trojku za izjednačenje, a potom i Koprivica pogađa pod faulom. Meč je potom prekinut zbog udara groma i nestanka struje, pa je nastavljen posle pauze od pola sata. Finiš četvrtine je pripao domaćem timu koji je vodio 26:22 posle prvih deset minuta.
Na poluvremenu je bilo 43:43, a posle pauze Mega je odigrala znatno angažovanije na obe strane terena što joj je donelo i prvu dvocifrenu prednost - 47:58.
U poslednjoj četvrtini Mega pre svega dobrom odbranom kontrolisala rezultat. Zlatibor Zlatibor je pogodio dve trojke za 71:76 na minut do kraja, a potom i na dva razlike. Ipak, Mega je sa linije slobodnih bacanja sačuvala pobedu pošto igrači Zlatibora nisu uspeli na vreme da upute šut za tri poena.

Od igrača Mega dobru partiju su pružili Goga Bitadze sa 17p, 9 skokova, i Aleksandar Lazić sa 16p, 7 skokova i indeskom 20.